O co chodzi z Domem księżnej Diany w Spencer?

[Przed nami spoilery do filmu Spencer. Jeśli jeszcze nie oglądałeś, wróć do tego wpisu innym razem!]

Kiedy włączyłeś film Spencer, która jest biografią księżnej Diany, prawdopodobnie zakładał, że większość tego, co w nim było, opierała się na faktach. I to jest… to prawda. Akcja filmu rozgrywa się w święta Bożego Narodzenia w 1991 roku, kiedy Diana postanowiła opuścić księcia Karola. Ale części filmu są sfabrykowane. Film rozpoczyna się stwierdzeniem, że jest to ” bajka z prawdziwej tragedii.”

W całym filmie jest motyw przewodni, że księżniczka Diana dorastała “w pobliżu”, ale jej dom jest w rozsypce. W pewnym momencie udaje się nawet do swojego domu z dzieciństwa, odkrywając, że jest zniszczony i prawie się rozpada. Nasuwa się więc pytanie: czy dom dziecka Diany był naprawdę w ruinie? Wydaje się mało prawdopodobne, aby rodzina tak ważna (i bogata), jak jej, pozwoliła tak rozpadnąć się domowi. Czy naprawdę dorastała w sąsiedztwie księcia Karola i rodziny królewskiej? Oto, co wiemy.

Gdzie dorastała księżniczka Diana?

Pierwsze lata życia Diana spędziła w Park House, który znajduje się na osiedlu Sandringham. Sandringham jest jedną z rezydencji rodziny królewskiej. W tym czasie królewscy przebywali w głównym domu, gdy byli w mieście, a pozostałe Domy na posiadłości wydzierżawiali innym rodzinom. Ojciec Lady Diany wydzierżawił od nich Park House.

Tim GrahamGetty Images

Diana spędzała czas z Królewskimi jako młoda dziewczyna, ponieważ była w zasadzie ich sąsiadką, w ten sposób poznała księcia Karola (chociaż była bliżej w wieku do jego młodszego rodzeństwa). Kiedy Diana była nieco starsza, jej ojciec odziedziczył inny tytuł, Hrabia Spencer, więc rodzina przeniosła się do innego domu w Northamptonshire. Ten dom wygląda tak:

David GoddardGetty Images

Kiedy Diana była dorosła, czy dom był zniszczony?

Trudno znaleźć na to dowód i wydaje się to mało prawdopodobne. Rodzina Diany wyprowadziła się z Park House w 1975, a w 1983 Królowa przekazała dom na cele charytatywne, aby mogli otworzyć centrum, które zapewniło wytchnienie dla osób niepełnosprawnych (które funkcjonują jak hotel). Ta organizacja charytatywna zajmuje dom od tego czasu. Akcja filmu rozgrywa się w 1991 roku, a dom byłby już wtedy hotelem.

Więc…jaki jest sens robienia domu zniszczonego/opuszczonego w filmie?

Świetne pytanie! To jest otwarte na Twoją interpretację. Ale jeśli chodzi o mnie, to ma być symbol tego, jak daleko Diana oddaliła się od miejsca, z którego przybyła, albo od tego, kim była. To trochę jak stare powiedzenie,” nie możesz wrócić do domu”, ale… dosłownie. Diana nigdy nie może wrócić do osoby, którą była wcześniej, ponieważ ta osoba już nie istnieje.

A może akt włamania się do domu w tym okresie, kiedy decyduje się opuścić księcia Karola, ma pokazać jej, że stara się stać osobą, którą kiedyś była. Tak czy inaczej, to ciekawa metafora! Ale wydaje się, że tak właśnie jest.

Emma Baty Emma Baty jest Associate Entertainment Editor w Cosmopolitan, która koncentruje się na filmach i telewizji. 

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez stronę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom podać swoje adresy e-mail. Yowięcej informacji na ten temat i podobne treści można znaleźć na stronie piano.io

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts