Spotkanie z finansistą całkowicie zmieniło moje relacje

Każda para ma ten jeden temat, który powoduje kłótnię, gdy tylko zostanie poruszony. Dla niektórych to zaufanie lub miejsce zamieszkania, ale dla wielu związków to pieniądze. Nawet jeśli pieniądze nie są czymś, co wychowuje się cały czas w związku, kiedy mówisz o spędzaniu życia z kimś i każdy ruch finansowy, który robią, jest teraz połączony z Tobą, nagle wydaje się bardzo ważne, aby zobaczyć oko w oko. Jeśli finanse są niewygodną rozmową w twoim związku, nie martw się—na końcu tego bardzo ciemnego, frustrującego tunelu jest światło. Chociaż istnieje kilka sposobów, aby się kształcić (online, prosząc przyjaciół i rodzinę itp.), praca z planistą finansowym może być niezwykle korzystna nie tylko dla Twojego statusu finansowego, ale także dla twojego związku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak planer finansowy może zmienić swoje relacje na lepsze.

 

Otrzymasz możliwość otwartej komunikacji

Pierwszym krokiem w podróży będzie ułożenie wszystkich finansów (tak, dobre i złe). Przed naszą wizytą, Mój chłopak i ja dostaliśmy maila z papierami do wypełnienia razem, i musiałem wyjaśnić małe saldo karty kredytowej, które potajemnie rozdrabniałem. Przyznanie się do długu może być krępujące lub haniebne, a otwarta i szczera rozmowa na ten temat nie jest łatwa, ale jest konieczna. Skorzystanie z tej okazji, aby umieścić wszystko na stole, doprowadzi tylko do silniejszego związku. Poczujesz się lepiej, gdy nie ma nic innego do ukrycia i wiesz, że twój partner zrobił to samo dla Ciebie.

 

Zyskasz perspektywę

Nawet jeśli nie masz żadnych tajemnic lub długu, dowiesz się podczas spotkania z doradcą finansowym, kto jest oszczędzający, a kto jest wydawcą (lub że jesteś jednym lub drugim). Dla twojej wiadomości, nie powinno być wstydu ani negatywności, bez względu na twoje nawyki. Dla mnie, gdy nasz planista wyjaśnił dlaczego mieliśmy różne nawyki finansowe, to miało tyle sensu. Gdy zrozumiesz, co wyzwala twoje wydatki i dlaczego, możesz zacząć tworzyć nowe nawyki pieniężne. Pamiętaj tylko, że bez względu na to, jak trudne lub frustrujące mogą być rozmowy, fakt, że ty i twój partner jesteście gotowi zająć się finansami głową, stawia cię daleko do przodu. Zyskasz perspektywę na swój związek, jak zmienić swoje nawyki i jak najlepiej wspierać innych.

 

Będziesz pracować przez niewygodne rozmowy

Jeśli pieniądze są stałym argumentem w twoim związku, spotkanie z obiektywną osobą trzecią, która jest ekspertem w tym temacie, naprawdę zmieni Twoje życie. Pomyśl o tym jak o terapeucie związku, ale skupiającym się na finansach. Zamiast każdego z was próbuje uzasadnić swoje nawyki pieniądze, Planner finansowy jest tam, aby pomóc Ci znaleźć strategię unikalną dla relacji i zidentyfikować wspólną płaszczyznę. Podobnie jak większość problemów w relacjach, kompromis jest kluczem, a planer finansowy może pomóc Ci znaleźć to, co powinno wyglądać, więc oboje czują się silne w swoich finansach jako para.

 

Nie będziesz musiał mieć znowu tego samego argumentu

Nasz Financial planner dał nam instrukcje, jakie powinny być nasze kolejne kroki jako jednostki, a gdy osiągniemy te cele, wrócimy, aby dowiedzieć się, jakie są nasze kolejne kroki jako para. Na krótką metę, to znaczy, że muszę spłacić kartę kredytową, zebrać oszczędności, a potem shift mój nacisk na kredyty studenckie. Na dłuższą metę nauczymy się, jak łączyć nasze finanse i cele finansowe, aby nie każdy zakup potrzebował sędziego. Jednak najważniejszą rzeczą, której nauczyliśmy się dla naszego związku, jest to, jak słuchać siebie nawzajem i próbować zrozumieć, dlaczego coś, co jest dla mnie ważne, nie jest dla niego ważne (jeśli chodzi o wydatki a oszczędzanie) i odwrotnie. Teraz czujemy się jakbyśmy grali w tej samej drużynie, a nie przeciwko sobie, co sprawiło, że było warto. Widząc planner finansowy nie tylko pomoże Ci rozwiązać problemy pieniądze masz do czynienia z TERAZ, ale także pomóc dać język do pracy przez nieporozumienia pieniędzy w przyszłości.

 

25 pytań o pieniądze, które musisz zadać swojemu ważnemu drugiemu

 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts