Czy ktoś może mi powiedzieć prawdę o tym, co się stało z komodą księżnej Diany w “Spencer”?

[Przed nami spoilery do filmu Spencer. Jeśli jeszcze tego nie widziałeś, wróć do tego wpisu innym razem!]

Nowy film Kristen Stewart Spencer pozostawia wiele do rozpakowania. Biografia opowiada o zmarłej księżnej Dianie w święta Bożego Narodzenia w 1991 roku, którą filmowcy fikcyjnie wyobrażają sobie, gdy podjęła decyzję o opuszczeniu księcia Karola. Film pokazuje, jak odizolowana była księżna Diana, gdy była w brytyjskiej rodzinie królewskiej i jak w zasadzie nie miała się do kogo zwrócić… z wyjątkiem jednej osoby. Maggie, kredens księżnej Diany (grana przez Sally Hawkins), jest w zasadzie jedyną dorosłą osobą, której może zaufać. Maggie okazuje się być powierniczką Diany przez pierwszą połowę filmu, ale w ciągu ostatnich kilku minut sprawy przybierają zupełnie inny obrót.

Maggie przyznaje się w scenie pod koniec filmu, że jest zakochana w księżnej Dianie. To trochę nieciekawe tematycznie, ale wyznaje to, aby udowodnić Dianie, że na świecie jest dla niej miłość, mimo że rodzina, w której jest zamężna, nie traktuje jej w ten sposób. Ale ten film jest oparty na prawdziwym życiu Diany, więc możesz teraz krzyczeć do siebie: “czy to naprawdę się stało!?”Oto, co wiemy.

Księżna Diana miała sukienki.

Czyimś zadaniem było zaaranżowanie wszystkich strojów Diany i koordynowanie wszystkiego dla niej, ale wygląda na to, że z czasem miała kilka różnych strojów. Jedna kobieta, Fay Appleby, była kredensem Diany przez sześć lat. Byli bardzo blisko. W wywiadzie udzielonym w 1997 roku, Appleby szczegółowo opisała swoje obowiązki zawodowe. “Chciałbym życzyć jej dzień dobry, zaciągnąć zasłony, ułożyć ją śniadaniem i wykąpać. Potem wracałem i dyskutowałem o jej zaręczynach i wspólnie wybieraliśmy strój.”

Ale nie wygląda na to, żeby któryś z nich był w niej zakochany.

Postać Maggie nie musi być oparta na prawdziwej osobie, ale na pracy, która istniała w rodzinie królewskiej. Appleby była żoną mężczyzny, FWIW, i nie ma dowodu, że żadna z pokojówek Diany kiedykolwiek wyznała, że ją kocha.

Ten film to fikcja. To biografia, ale też jak… nie bardzo. Film zaczyna się od stwierdzenia, że jest to bajka, i jest w nim wiele rzeczy, które są całkowicie zmyślone, ale działają, aby zilustrować większe punkty filmu. Wygląda na to, że zasłonięte zasłony Diany również nie są oparte na żadnym fakcie, a dom Diany z dzieciństwa nie został zniszczony, jak na to wygląda film. Więc chociaż jest to miły zwrot akcji na końcu filmu, nie ma dowodu, że to naprawdę się stało IRL. No cóż!

Emma Baty Emma Baty jest Associate Entertainment Editor w Cosmopolitan, która koncentruje się na filmach i telewizji. 

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez stronę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom podać swoje adresy e-mail. Więcej informacji na ten temat i podobne treści można znaleźć na stronie piano.io

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts