Jeśli chcesz dosłownie przenieść się w inny okres czasu, wypróbuj te powieści historyczne

Są szanse, że jesteś prawdopodobnie już trochę zrobione z 2021. W końcu, podczas gdy niektóre rzeczy wracają do normy, my are nadal w pandemii, więc ma sens żałować, że nie jesteś w innej epoce. Nawet jeśli ta era miała złe czasy, to przynajmniej nie są nasze złe czasy. Może postacie przezwyciężające złe czasy przeszłości mogą nawet zainspirować nas do przetrwania * gestów* tego wszystkiego.Mamy dużo szczęścia. Świat literatury musiał słyszeć nasze ciche krzyki, a ponieważ obdarza nas eskapizmem, którego naprawdę potrzebujemy-powieściami historycznymi.

Piękno tego gatunku polega na tym, że nie jedna historia jest taka sama. Jasne, epoki mogą się nakładać, a nawet obejmować wiele powieści. Nawet ustawienia mogą wyglądać podobnie po pewnym czasie. Ale po przerzuceniu pierwszych stron, zaczniesz widzieć nową opowieść, z nowym bohaterem (lub bohaterką—cokolwiek chcesz) na jej miejsce. Zaufaj i uwierz, będziesz chciał zagłębić się w te historie, ponieważ przeniosą cię w zupełnie inną przestrzeń niż wcześniej.

Pozwoliliśmy sobie znaleźć najlepsze powieści historyczne roku, w tym te, które dopiero nadejdą, ponieważ rok (w końcu) się kończy. Smacznego!

1 Krawcowa Paryż Autor: Kristy Cambron

Pod koniec lat 30. wybucha II wojna światowa, a naziści już wychodzą na ulice. Krawcowa haute couture zostaje wciągnięta do Ruchu Oporu i proponuje wykorzystać swoje umiejętności jako krawcowa, aby infiltrować niemiecką kwaterę główną w mieście. Podczas gdy jest zajęta zdobywaniem informacji, spotyka i szybko zakochuje się w przystojnym Rene Toullardzie. Teraz musi zdecydować, czy kontynuować normalne życie, czy jakoś uratować swoją miłość i jego żydowską rodzinę od śmierci. To porywająca powieść z zwrotami akcji, których się nie spodziewasz. 

2 The Heiress: The Revelations of Anne de Bourgh autor: Molly Greeley

Jeśli kiedykolwiek czytałeś Jane Austen Duma i uprzedzenie prawdopodobnie słyszałeś o Anne de Bourgh, narzeczonej Fitzwilliama Darcy ‘ ego. Akcja rozgrywa się tuż po tym, jak kończy się książka Austen (a po tym, jak Elizabeth Bennet staje się miłością życia Darcy’ ego), Greeley daje czytelnikom wgląd w drobną postać, o której zwykle zapomina. Z odziedziczoną fortuną po śmierci ojca, Anne w końcu odkrywa, co dokładnie stało się z nią kruchą i chorą kobietą, którą się stała. 

3 Żółta Żona Autor: Sadeqa Johnson

Urodzona i wychowana na plantacji Wirginii, pheby Delores zna tylko miejsce i ludzi, których spotkała na posiadłości. Ale kiedy odmawia jej wolności i zamiast tego trafia do zniewolonego więzienia, musi nauczyć się przechytrzyć swojego okrutnego mistrza, ale także podejmować decyzje, aby zapewnić jej ostateczne przetrwanie. 

4 Betonowa Róża autor: Angie Thomas

Maverick Carter ma wszystko: stałą dziewczynę, słodkiego młodszego brata, kuzyna, na którym może polegać i reputację syna dawnej legendy gangu. Kiedy nagle dowiaduje się, że jest ojcem, musi teraz żonglować wszystkim innym byciem ojcem. Wynik? Mav musi podejmować decyzje, by dać każdemu lepsze życie… even to znaczy zostać zranionym na własne ryzyko. 

5 Cztery Wiatry autor: Kristin Hannah

Elsa Martinelli nie prowadzi idealnego życia. Jej małżeństwo rozpada się, gospodarstwo, na którym pracuje, nie radzi sobie dobrze, a wraz z wielkim kryzysem, który wciąż ma miejsce, codziennie stara się utrzymać rodzinę razem. Ale kiedy nadchodzi miska kurzu z 1934 roku, Elsa musi zmierzyć się z ostateczną decyzją: zostać na miejscu lub zostawić wszystko na Zachodnim Wybrzeżu.

6 Kobiety i sól Gabriela Garcia

Jako córka kubańskiego imigranta, Jeanette zmaga się z uzależnieniami. W nagłej decyzji postanawia przyjąć córkę nielegalnych imigrantów, co skłania ją do pogodzenia napiętych relacji, jakie ma z własną matką. Chcąc zrozumieć swoje dziedzictwo, Jeannette wyrusza na Kubę, odsłaniając tajemnice i ukrytą przeszłość, która czeka na odkrycie. 

7 Niebezpieczne Kobiety Autor: Hope Adams

W 1841 roku ponad 100 kobiet wchodzi na pokład Rajah, wyruszając w trzymiesięczną podróż na drugi koniec świata. Wszyscy mają jedną wspólną cechę: zostali skazani za drobne przestępstwa. Kiedy młoda kobieta zostaje zraniona i umiera, wszyscy obawiają się o swoje życie i zastanawiają się, czy zostaną oskarżeni o przestępstwo, którego nie popełnili. Oparta na dziele słynnej XIX-wiecznej Rajah quilt historia jest taka, której nie będziesz w stanie odłożyć, gdy przekroczysz pierwszą falę (gra słów przeznaczona). 

8 Rapsodia Autor: Mitchell James Kaplan

Jako żona bogatego bankiera, Katharine” Kay ” Swift chce być rozpoznawana za swoje umiejętności pianistyczne. Kiedy bierze udział w koncercie z George ‘ em Gershwinem grającym “Rhapsody In Blue”, zakochuje się w kompozytorze, co prowadzi do sekretnego romansu. Wraz z rozwojem własnej kariery, konfliktowym związkiem z mężem i przedwczesną śmiercią Gershwina w wieku 38 lat, jest to spojrzenie na nowojorską erę jazzu, a jednocześnie odkrywanie tożsamości. 

9 Zaginiony Aptekarz autor: Sarah Penner

Na ulicach XVIII-wiecznej Anglii elita dobrze znała Nellę, trucicielkę, która stworzyła śmiertelne eliksiry dla tych, którzy chcą zakończyć małżeństwo bardziej na stałe niż rozwód. Ale co się stanie, gdy po latach ktoś odkryje wszystkie sztuczki Nelli? Ma eliksiry, zdrady, i * sprawdza notatki* feminizm? Tak, proszę. 

10 Słoń z Belfastu autor: S. Kirk Walsh

W 1940 roku w Belfaście, właścicielka Zoo Hettie Quinn poznaje swojego najnowszego klienta: porzuconego słonia o imieniu Violet. Podczas gdy oba są w żałobie po stracie i odosobnieniu, miasto zostaje zbombardowane przez nazistów, powodując katastrofę i Ruiny. Teraz ludzie i zwierzęta muszą polegać na sobie, aby przetrwać… czy im się uda?

11 Island Queen Autor: Vanessa Riley

Oparta na prawdziwej historii Riley bada życie Dorothy” Doll ” Kirwan Thomas, kobiety z Karaibów, która kupiła sobie wyjście z slavery, aby stać się jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Indiach Zachodnich. To powieść pełna wytrwałości, siły i wytrwałości.

12 Ostatni ogród w Anglii autor: Julia Kelly

W samym sercu Londynu znajduje się ogród przy słynnym Highbury House. Na przestrzeni stulecia historie pięciu bardzo Różnych kobiet splatają się, ponieważ ogród daje im miejsce ukojenia od trudniejszych chwil życia. Każda opowieść jest wyjątkowa, ale każda kobieta tchnie nowe życie w kawałek ziemi, który zostałby zniszczony, gdyby nie istniał. 

13 Osobisty Bibliotekarz Marie Benedict i Victoria Christopher Murray

J. P. Morgan jest jednym z najbogatszych ludzi XIX wieku. W związku z tym postanawia stworzyć własną bibliotekę w samym sercu Manhattanu. Ale biblioteka potrzebuje bibliotekarza, prawda? Wciel się w Bellę de Costa Greene, młodą kobietę, która w środku kuratorowania rzadkich książek i dzieł sztuki ukrywa wielki sekret, który musi zachować za wszelką cenę. 

14 Królowa Wdowa Autor: Elżbieta Cherezińska

Świętosława jest córką wielkiego księcia polskiego. Wraz z dwiema siostrami, jej ojciec widzi rzadką okazję, aby zapewnić sobie władzę w całej krainie: poślubić je trzem potężnym rodzinom i stworzyć ostateczny Sojusz. Ale Świętosława nie jest osobą, która znosi wielkie plany i szuka własnej drogi: własnej korony. Czy znajdzie to, czego szuka, czy jej ojciec obali jej życzenia? 

15 Kobiety z Chateau Lafayette autor: Stephanie Dray

Na przestrzeni dwustu lat życie trzech kobiet łączy się z jedną wyjątkową cechą: Chateau Lafayette, francuskim zamkiem ukrytym głęboko w jego murach z tajemnicami rewolucji francuskiej, I I II wojny światowej. To opowieść o przetrwaniu i o tym, jak trzy kobiety jakoś przeżywają tragedię, aby zapewnić lepszy świat przyszłym pokoleniom. 

16 Eternal autor: Lisa Scottoline

Najlepsze przyjaciółki z dzieciństwa, Elisabetta, Marco i Sandro, nie mogą być już inne. Jeden jest początkującym pisarzem, drugi jest synem ambitnych rowerzystów, a trzeci jest żydowskim geniuszem matematyki. W związku z pojawieniem się nazizmu nastaje miłosny trójkąt, a trójka musi odłożyć na bok swoje uczucia, aby ocalić swoje rodziny przed panującymi terrorami, które II wojna światowa sprowadziła na ich rodzinne miasto Rzym.  

17 The Secret Stealers autor: Jane Healey

Anna Cavanaugh nie jest zwykłą kobietą XX wieku w Waszyngtonie. jest szpiegiem biura Służb Strategicznych (OSS), udającym się na tajne misje dla tajnej organizacji. Kiedy jednak okazuje się, że musi dokonać większej zmiany niż te, które już robi, postanawia wyruszyć w ostateczną misję: pomóc wyzwolić Francję z rąk nazistowskich Niemiec. 

18 Słownik zaginionych słów autor: Pip Williams

Jako córka jednego z twórców z Oxford English Dictionary, Esme jest stale otoczony przez słowa. Chociaż początkowo wszystkie wydają się jej piękne, kiedy poznaje Znaczenie słowa “Niewolnica”, zaczyna dowiadywać się o okrucieństwach czających się poza jej wygodnym życiem. Postanawia stworzyć własny słownik, poświęcony kobietom i codziennym ludziom, których życie często nie jest rejestrowane. To wspaniała opowieść o pięknie języka. 

19 Powiedz pszczołom, że mnie nie ma. autor: Diana Gabaldon

Oczywiście będziesz chciał sprawdzić najnowsze w Outlander seria. 

20 Cloud Cuckoo Land autor: Anthony Doerr

Anthony Doerr napisał Całe światło, którego nie widzimy, więc wiesz, że czeka cię dobra lektura. Przykro mi, że może nie są to olbrzymy tkwiące w twojej głowie, ale ta książka jest osadzona w Konstantynopolu. Powieść o książkowej dziewczynie o imieniu Anna i jest również element science fiction. Zaintrygowałeś mnie.  

21 Księga magii Autor: Alicja Hoffman

To ostatnia książka w Praktyczna Magia seria jak…dalej!

22 Rodzina autor: Naomi Krupicki

Mafijna opowieść o dwóch bestiach? Jestem na krawędzi mojego wygodnego krzesła. 

23 Długi Płatek morza autor: Isabel Allende

Allende jest jednym z najbardziej płodnych pisarzy w historii. Jej nowa książka, której akcja toczy się w hiszpańskiej wojnie domowej w latach 30., opowiada o małżeństwie wygodnym między ciężarną wdową a bratem jej zmarłego męża. Obaj wyruszyli łodzią do Ameryki Południowej i…BRB, czytając tę książkę, już umieram z ciekawości, co będzie dalej.

24 Umrę w obcym kraju Autor: Kalani Pickhart

Ta powieść obejmuje całe stulecie, począwszy od 1913 roku z baletem, który rozpoczyna zamieszki i rozpoczyna się w 2013 roku — co, TBH, wydaje się, że to było za sto lat. Jest opowiedziana z wielu perspektyw i punktów historii, zapewniając w pełni wciągające wrażenia, które są idealne na zimową lekturę. 

25 Gdy z nieba spadły dwa pióra autor: Małgorzata Werble

Dwóch odmieńców odnajduje się w 1926 Nashville. To tajemnica. Jest przyjaźń. Jest mnóstwo historii. Są też pewne wyczyny kaskaderskie na przekór śmierci. Autor, Margaret Verble, jest zapisaną obywatelką Cherokee Nation of Oklahoma i była finalistką nagrody Pulitzera. Nic wielkiego!

26 Zachód z żyrafami Autor: Lynda Rutledge

Akcja powieści Rutlege toczy się w czasie Wielkiego Kryzysu.wszystko o chłopcu, który znajduje żyrafy, które są idealną ucieczką od wszelkich trosk i niepokojów świata. Autor wplótł kilka prawdziwych postaci historycznych w przygodę chłopca z podróżą, zapewniając ucieczkę również czytelnikowi.  

27 Fifty Words for Rain Autor: Asha Lemmie

Ta bestsellerowa powieść opowiada o młodej wielorasowej dziewczynie z 1948 roku w Japonii, szukającej akceptacji i rodziny oraz walczącej o siebie, gdy ją znajdzie. To debiutancka powieść Lemmiego i już zrobiła taki plusk!

Leah Maryla Thomas Leah Maryla Thomas jest pisarką rozrywkową, UNC alum i byłą testerką zabawek Hasbro (tak, to jest prawdziwa rzecz), która kocha dobre miejsce i wyspę miłości na równi.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez stronę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom podać swoje adresy e-mail. Więcej informacji na ten temat i podobne treści można znaleźć na stronie piano.io

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts