Jak uzyskać ocenę Online Sova na rozmowę kwalifikacyjną

W ciągu ostatnich kilku lat konsultanci rekrutacyjni przenieśli wiele swoich działań na krótką listę online, w tym prosząc kandydatów o przeprowadzanie ocen online. Niedawno ukończyłem ocenę Online Sova po tym, jak mój list motywacyjny i CV przeszły pierwszy etap w procesie rekrutacji zbiorczej.

Złożyłem podanie do dużej australijskiej organizacji, gdzie oferowano wiele stanowisk. Oto kilka wskazówek:

Warto wiedzieć, że istnieje zestaw ćwiczeń praktycznych, które można wykonać wcześniej. Polecam ci to zrobić, abyś mógł przetestować swój sprzęt, a kamera działa dobrze. (Nie polecam korzystania z telefonu komórkowego). Możesz zobaczyć, jak działają pytania i odpowiedzi, dzięki czemu poczujesz się pewniej.

Sova ma szereg różnych ocen, opcje te obejmują:

  • Pytania o osąd sytuacyjny
  • Wywiad wideo
  • Rozumowanie słowne
  • Rozumowanie numeryczne
  • Logiczne rozumowanie

Będziesz chciał skonfigurować test na czas, gdy jest cichy, więc ustaw telefon na cichy. Możesz pójść do toalety i wypić szklankę wody. Miałem gotowy kalkulator, ale możesz użyć tego na komputerze. Wyłożyłem też Papier i długopis.

Szybko posprzątałem moją kuchnię, gdy pojawia się za moją kamerą internetową. Oczyściłem biurko z rozproszenia uwagi, włącznie z telefonem komórkowym. Przed regałem umieściłem dużą płócienną deskę, aby ukryć trochę wizualnego bałaganu. To nie jest idealne ustawienie, ale wystarczy, dopóki nie pojawią się moje japońskie zasłony.

Cieszę się, że najpierw wypróbowałem wideo treningowe, ponieważ nie miałem podłączonej kamery internetowej. Kiedy mój mąż pracuje w domu, podłącza go do naszego drugiego monitora telewizyjnego i używa swojego laptopa w zapasowej sypialni. Wziąłem go i byłem gotowy do drogi.

Ocena Sytuacyjna

Do oceny sytuacji zostanie przedstawiony opis scenariusza w miejscu pracy. Następnie musisz wybrać jeden z wielu sposobów, w jaki zwykle reagujesz na klienta.

Wywiad Wideo

Zanim rozpocząłem wywiad wideo, byłem w stanie szybko wyjść z programu i naprawić mój makijaż. Posprzątałem kuchnię. Więc nie naciskaj przycisku “weź ocenę”, dopóki nie będziesz w 100% gotowy do pracy.

Na przykład możesz zostać poproszony o opisanie ostatniego projektu, nad którym pracowałeś. Będziesz miał dwie minuty na zapoznanie się z pytaniem i przygotowanie odpowiedzi. Tutaj można zanotować kilka punktów do włączenia.

Po dwóch minutach przygotowania nagrywanie wideo rozpocznie się automatycznie. Wtedy masz do dwóch minut na odpowiedź. Nie jest to zbyt oczywiste, kiedy zaczyna się nagrywanie. Ale poszukaj rec w prawym górnym rogu.

Jest zegar odliczający Twoje dwie minuty. Upewnij się, że zanotujesz to, abyś mógł podsumować swoją odpowiedź i zakończyć ją na czas. Następnie możesz zaakceptować (i zapisać) tę odpowiedź, przejrzeć swoje nagranie lub nagrać je ponownie. Po kliknięciu przycisku Akceptuj zostanie on przesłany do chmury. Następnie otrzymasz zieloną ikonę kleszcza i zobaczysz, że została opublikowana.

Niestety, nie jesteś w stanie cofnąć publikacji wywiadu. Ale możesz wysłać e-mail do pomocy technicznej i usunąć ją z rekordu. Nie jest to zbyt oczywiste, kiedy zaczyna się nagrywanie.

Będziesz chciał dostosować kamerę internetową, aby zobaczyć swoje ramiona, podobnie jak typowe zdjęcie headshot. Usiądź na środku ekranu. Sukienka na rozmowę kwalifikacyjną w stroju korporacyjnym z zwykły top, w tym kurtka biznesowa.

Rozumowanie Słowne

W przypadku rozumowania słownego musisz przeczytać fragment o zachowaniach konsumentów lub podobnym scenariuszu. Następnie rozważ zdanie podsumowujące. Musisz wybrać odpowiedź z: True, false, can ‘ t say.

Nie znalazłem tej sekcji szczególnie przyjaznej dla użytkownika. Ten sam akapit może być użyty dwa razy, ale testowane jest inne zdanie.

Test umiejętności czytania i pisania był dość łatwy do wykonania – wystarczy wybrać odpowiednie słowa dla spacji brakujących w zdaniu. Niektóre słowa są błędnie napisane (celowo).

Rozumowanie Numeryczne

Dla każdego pytania w sekcji rozumowania numerycznego otrzymasz cztery opcje, z których powinieneś wybrać jedną poprawną odpowiedź. Użyłem kalkulatora online, arkusza kalkulacyjnego Excel, a następnie kalkulatora proporcji online. Te pytania były znacznie trudniejsze, niż się spodziewałem.

Logiczne Rozumowanie

W sekcji logiczne rozumowanie zostanie przedstawione kilka logicznych pytań. To była moja najmniej ulubiona sekcja. Byłem już zmęczony i nie mogłem się męczyć spędzania czasu potrzebnego do wypracowania niektórych z bardziej zaawansowanych pytań.

Dla każdego pytania otrzymasz sześć opcji, z których powinieneś wybrać jedną poprawną odpowiedź. Po wybraniu odpowiedzi z dostępnych odpowiedzi Twoja odpowiedź zostanie podświetlona.

Należy pamiętać, że testy praktyczne obejmują wszystkie możliwości, ale prawdziwe mogą obejmować tylko niektóre z nich. Twoje oceny Online zostaną ocenione na podstawie wzorca.

Testy praktyczne trwały ponad godzinę i znacznie dłużej niż się spodziewałem. Wszystko w górę, ukończenie wszystkich testów praktycznych, a następnie ukończenie prawdziwej rzeczy zajęło około trzech godzin.

Wniosek

Ocena Sova może być przydatnym sposobem dla pracodawców na testowanie umiejętności czytania i pisania, liczenia i dokładności na masach. Ale uważam, że proces jest czasochłonny i bezosobowy. Czułem się jak trybik w maszynie. E-mail z rekomendacją nie był w ogóle przydatny.

Współczuję każdemu bezrobotnemu lub niepełnoletniemu, który musi ukończyć więcej niż jedną z nich w ciągu roku. Ten proces może być sposobem na wyłączenie potencjalnie dobrych pracowników, w których angielski jest ich drugim językiem lub którzy nie radzą sobie dobrze w testach psychometrycznych.

Modlę się, że nie muszę tracić czasu na kolejną ocenę online w najbliższym czasie. Przeszedłem do następnej rundy, ale potem wycofałem swoje podanie ze względu na lepszą ofertę.

Informacje O Sova

Sova to silna naukowo i cyfrowo dostarczana platforma oceny.  Strona internetowa Sova: https://sovaassessment.com/

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts