Eksperci są zgodni: Największe błędy, które można popełnić podczas dekorowania małej przestrzeni

Może w końcu myślisz o umeblowaniu swojego pierwszego mieszkania w mieście, a może po prostu starasz się, aby sypialnia w domu, który dzielisz ze współlokatorami, czuła się bardziej jak w domu. Tak czy inaczej, prawdopodobnie już wiesz, że dekorowanie małej przestrzeni wiąże się z wyjątkowym zestawem wyzwań. I chociaż nie ma prawdziwej właściwej odpowiedzi, jeśli chodzi o to, czy powinieneś wybrać tę nowoczesną sofę z połowy wieku zamiast tej boho, projektanci mają wiele opinii, jeśli chodzi o elementy, które ty nie powinno włącz do swoich ciasnych pomieszczeń mieszkalnych. Poniżej pięciu ekspertów dzieli się listą konkretnych projektów wnętrz, jeśli chodzi o dekorowanie małych przestrzeni.

 

1. Dekorowanie ciemnymi kolorami i wzorami

Pożegnaj się na razie z tymi czarnymi i granatowymi odcieniami-podziękujesz sobie później. “Wykorzystaj jasne, jaśniejsze kolory i przepuść jak najwięcej naturalnego światła do przestrzeni, jak to możliwe”, nalegała projektantka Allison Rowan. Wszystkie te poprawki sprawią, że przestrzeń będzie większa. I zmniejsz też te odciski. “Wzory mogą przytłaczać przestrzeń, więc unikaj ich, jeśli możesz” – powiedziała projektantka Anaïs Chaumien. “Jeśli chcesz dodać zainteresowanie do małej przestrzeni, warstwy tekstury zamiast kolorów i wzorów.”

 

 

2. Skimping na oprawach oświetleniowych

Podczas gdy kluczowe jest wybranie odcieni, które sprawią, że Twoja przestrzeń będzie lżejsza i jaśniejsza, nadal potrzebujesz tradycyjnych lamp do podnoszenia ciężarów, więc nie zapomnij kupić kilku w różnych kształtach i rozmiarach! “Wykorzystaj lampy podłogowe, lampy stołowe i inne niedrogie oprawy oświetleniowe, aby rozjaśnić swoją przestrzeń”, podzieliła się blogerka Esperanza Lorena. Podsłuchane urządzenia? Kinkiety? To też przynieś.

 

3. Zawierające Ponadgabarytowe Meble

Projektanci zgadzają się również, że niezdarne meble muszą odejść. “Zdecydowanie nie dla mnie byłoby wybranie mebli, które nie są odpowiednią skalą dla przestrzeni”, skomentował Rowan. “Ponadgabarytowe meble zajmą niewielką przestrzeń i sprawią, że będą bardziej ciasne.”Chaumien wyraził te same obawy, ale zauważył, że jeśli musisz, lepiej zdecydować się na bardziej znaczący kawałek niż wiele małych. “Na przykład unikaj grupowania trzech stolików bocznych jako stolika do kawy” – powiedziała. “Wolałbym jeden czysty stolik do kawy zamiast.”

 

4. Zapominając O Uniwersalnych Elementach

Meble, które kupujesz, powinny być w stanie dostosować się do twojego intensywnego stylu życia w razie potrzeby, powiedziała projektantka Leah Walder. “Warto rozważyć wielofunkcyjne elementy, takie jak otomana z ukrytym schowkiem lub stół do jadalni z opadającym liściem, który można złożyć, aby służył jako stół konsolowy” – zasugerowała. Pomyśl o tym, jak żyjesz w swojej przestrzeni-na przykład, jeśli lubisz gotować i bawić się, rozważ dodanie małej, przenośnej Wyspy, która może przechowywać garnki i patelnie, a jednocześnie służyć jako stół w formie bufetu, gdy następnym razem będziesz gospodarzem happy hour.

 

 

5. Brak Kreatywności Z Przestrzenią

Jak wyjaśnia Lorena, optymalne wykorzystanie ścian, blatów i sufitów jest niezbędne w ciasnych pomieszczeniach. Zdecyduj się na łatwe, ale efektowne poprawki, takie jak “wieszak na ubrania na ścianie wejściowej, kosz z owocami wiszący na suficie kuchennym lub kosz na wszystko na blacie”, poradziła.

 

6.  Over-Accessorizing

Zachowaj maksymalne akcenty w swojej szafie-twoje małe mieszkanie nie powinno być zbyt przesadzone, jeśli chodzi o akcenty, powiedział Chaumien. “Zmniejszona przestrzeń jest kluczem do maksymalizacji stóp kwadratowych, więc unikaj gromadzenia ton roślin, poduszek, dekoracji i akcesoriów.”Zbyt wiele przedmiotów doprowadzi do chaosu. Jak mówi projektantka Ashley Hunte: “bałagan w przestrzeni zablokuje przepływ i cyrkulację, a my lubimy, aby wszystko było otwarte.”

Podobnie jak w przypadku mebli, Chaumien preferuje jeden wyrazisty element nad wieloma mniejszymi przedmiotami—zaproponowała na przykład wypróbowanie jednego sporego lustra w porównaniu z ścianą mniejszych.

 

 

7. Nie Konfigurowanie Pamięci Masowej

To fakt: małe mieszkanie musi być pełne możliwości przechowywania, zauważył Chaumien. “Musisz najpierw zaplanować przechowywanie, ponieważ będziesz musiał ukryć jak najwięcej rzeczy.”Co najważniejsze, zauważyła, że każdy bałagan powinien być schowany całkowicie poza zasięgiem wzroku. “Otwarta pamięć masowa nie jest opcją przechowywania. To opcja dekoracyjna ” – powiedział Chaumien. “Prawdziwy bałagan powinien iść w zamkniętych szafkach lub regałach do ukrycia!”

 

6 genialnych sposobów, aby twój mały salon był o wiele większy

 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts