6 prostych sposobów na lepszą postawę przy biurku

Prawdopodobnie siedzisz obecnie przy biurku czytając to, błogie nieświadomy swojej postawy teraz-i to jest całkowicie normalne. To może być trudne, aby zawsze pamiętać o swojej postawy, zwłaszcza podczas gorączkowego dnia pracy poprzez godziny spotkań Zoom i połączeń konferencyjnych.

Twoja postawa jest bardzo ważnym wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia, ponieważ wspiera przepływ krwi, poprawia nastrój, zwiększa pewność siebie i wzmacnia inne mięśnie i stawy. Praktykowanie lepszej postawy, podczas gdy przy biurku w pracy lub w domu, nawet w najmniejszy sposób, to świetny sposób, aby pamiętać o swoim zdrowiu na co dzień, i istnieje kilka szybkich sposobów można poprawić swoją postawę, jak idziesz wzdłuż dnia pracy. Zwróć uwagę na swoją postawę i pracuj mądrzej, a nie ciężej przy biurku.  

 

1. Zmień miejsca siedzące 

Twoje siedzenia mogą spowodować lub złamać twoją postawę-dosłownie. Siedzenia z małym lub bez oparcia pleców, zużytych krzeseł, i pracy z kanapy lub łóżka może nosić na ciele w czasie, wysiłku ramion, kręgosłupa i dolnej części pleców. 

Jeśli Twoje krzesło biurkowe nie ma wsparcia, którego potrzebujesz, aby usiąść wygodnie i w pozycji pionowej przez godzinę lub dwie naraz, być może będziesz musiał zmienić miejsce siedzące. Dobre, ergonomiczne krzesło do miejsca pracy będzie miało Podparcie lędźwiowe, które pomoże środkowi pleców, gdzie większość napięcia idzie, gdy jesteś zgarbiony nad biurkiem. Chcesz również wybrać krzesło, które utrzymuje twoje ciało w neutralnej, wyprostowanej pozycji z odpowiednią wysokością siedziska, która utrzymuje ramiona i nogi wypoziomowane i oparcie, które nie jest zbyt twarde lub zbyt miękkie. 

Jeśli teraz pracujesz w domu, pamiętaj, gdzie i jak siedzisz. Skonfiguruj własne miejsce pracy z biurkiem i krzesłem, które wspiera plecy i ramiona oraz promuje lepszą postawę w czasie.

 

2. Rób częste przerwy na rozciąganie 

Spędzanie godzin na godziny każdego dnia w pozycji siedzącej, gdzie plecy jest albo slouched lub zgarbiony jest szkodliwe dla postawy. Wielu pracowników służby zdrowia zadeklarowało, że siedzenie stało się teraz nowym paleniem, popularnym mitem, który porównuje negatywne chroniczne skutki zdrowotne obu, takie jak przyrost masy ciała i cukrzyca.

Długotrwałe siedzenie może mieć długotrwały wpływ nie tylko na plecy, ale także na ogólny stan zdrowia. Ustaw priorytet, aby wstać i poruszać się regularnie przez cały dzień pracy, aby dać swojemu ciału ulgę od siedzenia i wpatrywania się w ekran przez cały dzień. Postaw się na codzienny harmonogram, aby uzyskać trochę czasu z dala od biurka, dzięki czemu można dać plecom przerwę od siedzenia w pozycji pionowej, wywierając większy nacisk na kręgosłup. Łatwo jest zapakować się w dzień pracy i zapomnieć o ruchu, więc Ustaw alert w kalendarzu pracy lub w telefonie jako regularne przypomnienie, aby zrobić sobie przerwę i zmienić postawę, spacerując, stojąc krótko między spotkaniami, rozciągając się lub wykonując szybkie ćwiczenia. 

 

Źródło: Danielle Moss

 

3. Ćwiczenia na lepszą postawę

Kiedy ćwiczymy, często zapominamy ćwiczyć na lepszą postawę, zwłaszcza, że praca w domu staje się bardziej rozpowszechniona. Twoja postawa jest kluczem do lepszego ogólnego stanu zdrowia, a poświęcenie czasu na skupienie się na niej podczas dnia pracy może pomóc w zapobieganiu problemom z ciałem przez całe życie. 

Ćwiczenie przez cały dzień pracy dla lepszej postawy może być tak proste, jak stanie w pozycji pionowej przez godzinę lub dwie w czas przy biurku, rozciąganie i obracanie szyi, aby złagodzić pewne napięcie z godzin pracy, lub uzyskanie dobrego zginania pleców w talii, aby rozluźnić tę dolną część pleców. Daj sobie kilka małych przerw w ciągu dnia pracy, aby wypracować te załamania w ramionach, szyi i plecach Od siedzenia zbyt długo i skup się na ćwiczeniach specjalnie dla tych obszarów. 

 

4. Dbaj o swój poziom wzroku w przestrzeni roboczej

Skulenie nad biurkiem, aby spojrzeć na laptopa lub wpisać jest jednym z kluczowych wskaźników złej postawy. Jeśli twój laptop lub komputer stacjonarny nie jest na poziomie oczu, ułatwia garbienie się i utknięcie w pracy w ten sposób przez wiele godzin. 

Wykonaj ogólną ocenę obszaru roboczego, w tym laptopa, monitora, biurka i akcesoriów komputerowych, takich jak klawiatura i mysz, aby upewnić się, że są one na poziomie wzroku i ciała, aby upewnić się, że nie nadwyrężasz szyi, ramion i pleców, aby korzystać z urządzeń. Twoja przestrzeń robocza powinna być na wygodnym poziomie, ale wystarczająco wyprostowana, gdzie twoja postawa nie jest zagrożona. Zmień pozycję swojego miejsca pracy, aby łatwiej było siedzieć prosto, a jednocześnie być skutecznym przez cały dzień. Jeśli pracujesz zdalnie lub z domu, znajdź lepsze miejsce do skonfigurowania przestrzeni roboczej, jak na wysokim blacie w stylu baru, gdzie możesz łatwo usiąść w pozycji pionowej, a nawet stać i pracować na zmianę tempa. 

 

Źródło: Jenny Komenda / Juniper Studio

 

5. Ćwicz uważność swojej postawy 

Może być trudno zrobić przerwę na lunch lub wypić drugą filiżankę kawy w ciągu dnia roboczego, gdy żonglujesz e-mailami i spotkaniami, nie mówiąc już o tym, jak czuje się Twoje ciało. Poświęcenie czasu na połączenie się ze swoim ciałem co tak często przez cały dzień, aby zobaczyć, jak to jest, może wydawać się kolejnym elementem listy rzeczy do zrobienia, ale twoje plecy na pewno ci za to podziękują! 

Ćwicz uważność na swoją postawę przez cały dzień pracy, ustawiając częste przypomnienia w telefonie, aby sprawdzić się z ciałem. Istnieje wiele aplikacji uważności, które mogą pomóc ci psychicznie oderwać się od pracy na kilka minut, aby szybko sprawdzić swoje ciało i umysł. Zablokuj czas w kalendarzu pracy, aby sprawdzić się ze sobą, postawą, nastrojem i ogólnym ciałem. Planowanie czasu pomaga zachować odpowiedzialność przed sobą i swoim zdrowiem. 

Użyj tej uważności, aby być bardziej świadomym swojej postawy na co dzień i kiedy umieścić największe napięcie na plecach. Czy uważasz, że Twoja postawa cierpi podczas długich spotkań Zoom? Czy siedzisz dłużej niż dwie do trzech godzin rano lub popołudniu? Codziennie notuj wszystkie swoje nawyki w miejscu pracy i jak wpływa to na twoją postawę i ogólne ciało. To pomoże Ci przewidywać i być bardziej świadomi swojej postawy w najbardziej stresujących porach dnia i przygotować się do zmiany go.

 

6. Trzymaj stopy płasko na podłodze 

Twoje stopy i ich pozycja przy biurku odgrywają kluczową rolę w ogólnej postawie podczas siedzenia. Jeśli twoje stopy są skrzyżowane lub podwyższone, że może zagrozić postawy, jak twoja waga jest przede wszystkim na jednej nodze lub plecy bierze ciężar to. Kiedy twoje stopy są płaskie na podłodze i odpowiednio wypoziomowane, ciężar ciała jest równomiernie rozłożony na biodrach. Utrzymywanie stóp płasko na podłodze sprawia, że jesteś bardziej świadomy ogólnej postawy ciała, ponieważ nieświadomie maKES, wyprostuj się.

Ćwicz utrzymywanie stóp w pełni na podłodze przez dłuższy czas, zamiast podnosić je za pomocą podnóżka lub krzyżując nogi na kolanach pod biurkiem. Sadzenie stóp na ziemi pomoże Ci być bardziej świadomi swojej postawy i jeśli jesteś slouched lub zgarbiony nad biurkiem. 

 

Twoja postawa jest kluczowym wskaźnikiem zdrowia twojego ciała podczas dnia pracy. Nie ignoruj żadnych oznak bólu pleców lub ramion; sprawiają, że punkt dbać o siebie podczas pracy, począwszy od postawy. 

 

 

Porady dotyczące kariery, które musisz usłyszeć w oparciu o swój Enneagram

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts