10 kreatywnych sposobów przechowywania książek (które nie są regałami)

Jako miłośnik książek i samozwańcza książka kolekcjoner, Ciągle zmieniam i obracam moją kolekcję, aby wyświetlać różne tytuły w oparciu o kolor i wygląd. Z biegiem lat mój księgozbiór przekształcił się w coś więcej niż tylko bibliotekę. Stał się raczej źródłem inspiracji do aranżacji wnętrz i ujściem dla twórczej energii. Jeśli chodzi o stylizację książek w wystroju domu, możliwości są nieograniczone (Nie, Nie musisz być ograniczony przez półkę na książki). Jeśli jesteś taki jak ja i chcesz odświeżyć swoje przechowywanie książek, wypróbuj niektóre z tych niekonwencjonalnych metod przechowywania książek i podnieś swój wystrój domu.

 

Źródło: Dom Kat Tanity dla Everygirl / zdjęcia: Clarissa Fay

 

1. Stos książek na wózku barowym

Wózek barowy to wszechstronny element wystroju, który można wykorzystać w prawie każdym pomieszczeniu do przechowywania ulubionych drobiazgów i wyrobów szklanych, a także kilku butelek ulubionych win lub likierów. Ale tylko dlatego, że wózki barowe są przeznaczone do naczyń barowych, nie oznacza, że nie możesz mieszać i łączyć z niektórymi ulubionymi książkami. Wypełnij dolną półkę wózka stosami książek, rośliną domową i może małą lampką, aby stworzyć własną przenośną bibliotekę.

 

Źródło: Janniche / @ bloggaibagis

 

2. Mieszaj książki ze zdjęciami

Uwielbiam wyświetlać Moje ulubione tytuły z przodu i na środku na mojej półce z książkami, jak dzieła sztuki, które są, a nie sortowane i schowane jak przechowywanie. Aby przywrócić funkcjonalność regału i zwolnić niektóre najlepsze nieruchomości na półkach, przesuń bardziej estetyczne okładki książek na półkę ze zdjęciami lub półkę ścienną wraz z oprawionymi nadrukami, aby stworzyć oszałamiającą galerię sztuki mieszanej. Zwolnisz bardzo potrzebną powierzchnię na półkach i stworzysz nowy i interesujący punkt centralny.

 

Źródło: Jiawa Liu / @ beigerenegade

 

3. Wyświetlaj swoje książki na (lub poniżej) parapecie

Nie ma praktycznie nic lepszego niż świetny kącik do czytania-z wyjątkiem kącika do czytania obok okna z dużą ilością naturalnego światła. Dlaczego nie wyciągnąć z półki swoich ulubionych tytułów i wyświetlić je w miejscu, w którym należą, tuż obok idealnego kącika do czytania? Naturalny punkt centralny, który tworzy okno, nie tylko umieści Twoje ulubione książki na wystawie, ale także będzie je mieć pod ręką, gdy będziesz gotowy na improwizowaną sesję czytania. 

 

Źródło: Urban Outfitters

 

4. Użyj szałasu lub bufetu do przechowywania książek na wystawie

Pomyśl o hutch jako bardziej funkcjonalnej i estetycznej półce na książki. Możesz go użyć jako konsoli multimedialnej pod telewizorem lub za kanapą lub umieścić go w stole jadalnym na improwizowanym stole w formie bufetu, gdy goście się skończą. Organizowanie mieszankę książek stolik i niektóre z ulubionych powieści za szklaną obudową jadalni hutch jest piękny sposób, aby stworzyć pewne estetyczne intrygi, tie pokoje razem, i dodać trochę więcej zainteresowania niż zwykłe kable internetowe lub naczynia kuchenne, które są zwykle spotykane w Konsole mediów i hutches.

 

Źródło: Anna Liesemeyer | in Honor of Design

 

5. Skorzystaj z Trudno Dostępnych miejsc do przechowywania</h2>

Wszyscy mamy te wysokie półki lub przestrzenie w naszych domach, które często siedzą puste. Jeśli masz niewykorzystane miejsce do przechowywania nad szafkami kuchennymi lub na górze wysokiego regału, obszary te są idealne do przechowywania przedmiotów, do których nie musisz mieć dostępu każdego dnia. Jeśli jesteś jak ja i, na kaprys, nabyłeś jeden lub dwa niezręcznie wielkości stolik książki, użyj ich do tworzenia wizualnej intrygi w przestrzeni, która jest inaczej pusty lub mdły.

 

Źródło: Jillian Greenberg dla Mosquito Supper Club

 

6. Wyświetl książki na kominku

Kominki to fantastyczny sposób na wyeksponowanie dekoracji, wazonów, świec, roślin, zegarów itp. Jeśli masz ozdobną pamiątkę, najlepszym sposobem na wystawienie jej w widocznym miejscu w domu jest umieszczenie jej na kominku. Książki na kominku mogą się nie wydawać że rewolucyjny, ale jeśli masz kominek i mnóstwo pięknych książek, które chciałbyś wyświetlić, dlaczego nie umieścić ich w centralnym punkcie całego domu? Posypać niektóre elementy dekoracyjne, aby stosy książek wyglądają jak zamierzony wystrój zamiast tymczasowego przechowywania.

 

Źródło: JOSH Yung | @jyoungdesignhouse

 

7. Przechowuj Książki w kominku

Nie, to nie jest przerażające wezwanie do działania ani wskazówka, że masz zbyt wiele książek. Jeśli znajdziesz się w domu z nieistniejącym kominkiem, możesz mieć genialną okazję, aby wyświetlić swoje książki. Zwłaszcza jeśli twój kominek jest już zajęty przez telewizor, dekoracyjne lustro, duży obraz lub akcenty dekoracyjne, podniosę alternatywę: palenisko. Nieistniejące kominki (lub kominki, które nigdy nie są używane) często zawierają eleganckie kandelabry lub stosy kłód, ale mogą być używane bardziej kreatywnie (i funkcjonalnie). Ułóż Książki w zamierzone, przeciwstawne stosy i zawierać jeden lub dwa elementy wystroju. 

 

Źródło: Carolyn / @ theslowtraveler

 

8. Ułóż je pionowo

Jest coś romantycznego w stosie książek. Podobnie jak dodawanie książek do pustej przestrzeni powyżej, stosy książek mogą również tworzyć wizualną intrygę na podłodze. Ułóż swoje ulubione książki pod parapetem lub wzdłuż listwy przypodłogowej, aby wprowadzić nieoczekiwany element wystroju do salonu, biura, przedpokoju lub przedpokoju. Zmierz się z kolcami ulubionych książek, aby stworzyć kolorowy chaos lub odwróć wszystkie kolce, aby stworzyć bardziej spójne wizualnie stosy. Natychmiast poczujesz kreatywną energię zmiany pokoju, a Twoje ulubione książki będą bliżej uchwycenia, gdy uderzy Inspiracja.

 

Źródło: Carrie Waller Z Dream Green di y ‘ s home / zdjęcia Carrie Coleman

 

9. Użyj ozdobnej drabiny

Drabiny to zabawny i ciekawy sposób na umieszczenie w pomieszczeniu czegoś nieoczekiwanego wizualnie. Tworzą wysokość, a ich ramy są często na tyle niepozorne, że nie umniejszają elementów wystroju, które wystawiasz na pokaz. Umieszczenie książek na drabinie pozwoli Ci włączyć kolor i fakturę w swoim pokoju i umieścić unikalny obrót w magazynie, aby były one wyświetlane, ale także zorganizowane.

 

Źródło: Dom Kelleya Burnetta / zdjęcia Elizabeth Cara

 

10. Stos pod ławką

Jak kominek, ławki są przydatne spots dla celowego bałaganu, ponieważ mogą one przynieść jednolitość do przedmiotów z dużą zmiennością. W przypadku książek zmiennością może być wysokość, grubość, kolor lub faktura. Jeśli masz ławkę, której obecnie używasz w korytarzu lub u stóp łóżka, rozważ wykorzystanie przestrzeni pod nią, aby zorganizować stosy książek na różnych wysokościach lub poziomą ekspozycję interesujących książek. To nieoczekiwane miejsce stworzy atrakcyjność wizualną i skutecznie schowa Książki w tym samym czasie.

 

Jak stworzyć przytulny kącik do czytania

 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts