Używanie kurkumy do przezwyciężenia hemoroidów

Każda osoba jest zdecydowanie podatna na jakąś chorobę w życiu. Ludzie otwarcie mówią o niektórych chorobach, a niektórzy mają wątpliwości. Jedną z takich chorób są hemoroidy. No to dość często są hemoroidy (1). Ale niektórzy ludzie przypisują to zawstydzeniu i ukrywają je. W rezultacie choroba staje się ciężka. Z czasem chorobie można zapobiec postępowi. Kurkuma może być również stosowana jako domowe lekarstwo na to. Następnie podajemy informacje o tym, jak należy stosować kurkumę w celu przezwyciężenia hemoroidów.

Przewiń w dół

Najpierw spójrz na kilka ważnych informacji związanych z hemoroidami.

Lista tematów

Co to są hemoroidy i jak je kontrolować?

Obecność hemoroidów oznacza obrzęk żył wokół odbytu i dolnej części odbytnicy (1). Może to powodować kilka objawów, takich jak swędzenie, pieczenie i krwawienie. Kiedy hemoroidy są ciężkie, ból zaczyna się nasilać. Niewygodne jest także wstawanie i siedzenie (2).

Pierwszym sposobem kontrolowania tego jest zmniejszenie obrzęku żył. Oprócz tego inne objawy, takie jak krwawienie i ból, starają się złagodzić. Co więcej, hemoroidy można również kontrolować, eliminując dyskomfort związany z zaparciami i zmieniając dietę (2).

Czytaj dalej

Teraz dowiedz się, czy kurkuma jest naprawdę pomocna w hemoroidach.

Czy kurkuma jest pomocna w hemoroidach? – Czy Haldi na stosie jest przydatny w hindi

Tak, kurkuma może być pomocna w hemoroidach. Jego zastosowanieOd lat jest używany w Ajurwedzie. Zarówno żółta, jak i biała kurkuma są stosowane w hemoroidach. W artykule badawczym dotyczącym stosowania żółtej kurkumy stwierdzono, że może ona pomóc w leczeniu trawienia, a także złagodzić stosy (3).

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez NCBI (National Center for Biotechnology Information), Biała kurkuma może być również wykorzystana do ułatwienia pali. Badania zalecają stosowanie białej kurkumy (Curcuma Zedoaria) na dotkniętym obszarze (4).

Dalej są niezbędne informacje

Teraz Przeczytaj, jak kurkuma jest przydatna w hemoroidach.

Dlaczego kurkuma jest przydatna na hemoroidy? – Dlaczego Haldi na stosie jest przydatny w hindi

Kurkuma na hemoroidy jest przydatna na wiele sposobów. Po pierwsze, zdolność przeciwzapalną związku kurkuminy obecnego w kurkumie można uznać za korzystną (5). Rzeczywiście, działanie przeciwzapalne może złagodzić stany zapalne i ból (6).

Działanie przeciw trawieniu występuje również w ekstrakcie związku kurkuminy obecnego w kurkumie. Może to zmniejszyć swędzenie (7). Wspomnieliśmy już powyżej, że hemoroidy są spowodowane przez wszystkie te objawy. Kurkuma jest również uważana za korzystną dla trawienia. Co więcej, kurkuma może pomóc w zapobieganiu krwawieniu z odbytnicy (3). Z tego powodu mówi się, że kurkuma leczy hemoroidy w domu.

Kontynuuj czytanie

Zastanów się, jak kurkuma może być stosowana w hemoroidach.

Zastosowanie kurkumy na hemoroidyJoga – Jak używać Haldi do pali

Więcej informacji na temat metod, które można zastosować w leczeniu hemoroidów kurkumą w domu, jeśli hemoroidy powodują problemy. Chociaż stosowanie kurkumy w hemoroidach jest korzystne, nie można jej uznać za substytut leczenia farmakologicznego. Z tego powodu, wraz ze stosowaniem domowych środków na hemoroidy, należy również skonsultować się z lekarzem. Przeczytajmy dalej o stosowaniu kurkumy na hemoroidy.

1. Kurkuma

Składnik:

 • Jedna do dwóch łyżeczek kurkumy
 • Miska jogurtu lub mleka
 • Alternatywnie możesz dodać pół łyżeczki oleju musztardowego

Sposób użycia:

 • Jogurt na hemoroidy można jeść, dodając kurkumę.
 • Jeśli nie lubisz jeść jogurtu, dodaj kurkumę do mleka i wypij ją.
 • Alternatywnie dodaj kurkumę do oleju musztardowego i nałóż na dotknięty obszar.

Jak korzystne:

Kurkuma jest uważana za przydatną w hemoroidach ze względu na jej działanie przeciwzapalne. Ponadto kurkuma i jogurt razem mogą również uspokoić żołądek, eliminując dyskomfort w przewodzie pokarmowym (3). Również pasta z kurkumy i oleju musztardowego może być przydatna do zatrzymania krwawienia (3).

Zastosowanie tej pasty jest również wspomniane na portalu zdrowia rządu Indii (8). Artykuł badawczy dotyczący stosowania oleju musztardowego donosi, że może on okazać się przydatny w zmniejszaniu stanu zapalnego (9). Dlatego kurkuma jest stosowana z olejem musztardowym do jedzenia i stosowania samodzielnie lub z jogurtem. Tylko wtedy niektórzy ludzie uwierzą, że C.Kurkuma i kurkuma mogą stać się panaceum na hemoroidy.

2. Kurkuma i cebula

Składnik:

 • Jedna łyżeczka kurkumy
 • Pół łyżeczki soku z cebuli
 • Jedna do dwóch łyżeczek oleju musztardowego

Sposób użycia:

 • Odcedź kurkumę, cebulę i olej musztardowy do miski.
 • Teraz dobrze wymieszaj wszystkie trzy składniki i przygotuj powłokę.
 • Następnie nałóż tę pastę na dotkniętą część.
 • Alternatywnie możesz dodać szczyptę kurkumy do soku cebulowego.

Jak korzystne:

Podobnie jak kurkuma, cebula ma również działanie przeciwzapalne, które może zmniejszać objawy, takie jak ból i obrzęk hemoroidów (4). Informacje z tym związane zostały również opublikowane przez Departament Ayush Indii. Aby w to uwierzyć, picie soku z białej cebuli każdego ranka może złagodzić krwawe hemoroidy (10). Zaleca się również spożywanie kurkumy w celu zapobiegania krwawieniom związanym z hemoroidami (3).

3. Leczenie hemoroidów kurkumą z aloesem

Składnik:

 • Jedna łyżeczka kurkumy
 • Pół łyżeczki aloesu

Sposób użycia:

 • Dodaj aloes do łyżeczki kurkumy.
 • Teraz nałóż tę mieszaninę na dotknięty obszar.
 • Możesz pić, przygotowując roztwór kurkumy i aloesu.

Jak korzystne:

Uważa się, że kurkuma Aloe Vera jest lekiem na hemoroidy. Wspomnieliśmy już, że kurkuma może zmniejszyć ból, obrzęk i swędzenie we wszystkich trzech przypadkach. Korzyści z żelu Aloe Vera zmieszanego z nim są również nie mniejsze. W artykule badawczym opublikowanym przez NCBI (National Center for Biotechnology Information) Twierdzi się, że kremy zawierające aloes można stosować w przypadku wystąpienia hemoroidów (11).

Krem wykonany z aloesu może zmniejszyć ból. Dlatego niektóre badania wspominają o aloesie w celu zmniejszenia bólu po operacjach hemoroidów (12). Zaleca się zarówno jeść, jak i stosować w przypadku wystąpienia hemoroidów (13). Dlatego uważa się, że pomocne jest leczenie hemoroidów kurkumą Aloe Vera.

4. Kurkuma i olej kokosowy

Składnik:

 • Jedna łyżeczka kurkumy
 • W razie potrzeby olej kokosowy z pierwszego tłoczenia

Sposób użycia:

 • Dodaj krople oleju kokosowego do łyżeczki kurkumy.
 • Nałóż tę pastę na dotkniętą hemoroidami część odbytnicy.
 • Odstaw na kilka godzin, a następnie umyj.

Jak korzystne:

Wspomnieliśmy już, że kurkuma może zmniejszyć swędzenie, ból i inne objawy spowodowane hemoroidami. Według artykułu badawczego opublikowanego przez NCBI olej kokosowy ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Oba mogą pomóc zmniejszyć ból i obrzęk podczas pali (14). Dlatego stosowanie kurkumy i oleju kokosowego jest uważane za korzystne w przypadku hemoroidów.

5. Kurkuma i ghee

Składnik:

 • Jedna łyżeczka kurkumy
 • Pół łyżeczki ghee

Sposób użycia:

 • Wymieszaj kurkumę i ghee i jedz.
 • Oba można również mieszać z mlekiem i pić.

Jak korzystne:

Uważa się również, że ghee jest przydatne w leczeniu stosów kurkumą w domu. Rzeczywiście, Hull.Działanie przeciwzapalne obecne w produkcie pomaga z jednej strony w domowym leczeniu hemoroidów. Z drugiej strony krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe obecne w ghee, takie jak masło, mogą pomóc w trawieniu (15). Wspomnieliśmy już powyżej, że problemy trawienne, takie jak zaparcia, są również przyczyną hemoroidów.

W innym artykule badawczym wyraźnie opisano, że ghee jest korzystne dla pali (16). Co więcej, dodatek ghee, kurkumy i mleka można również pić przez noc. Korzyści płynące z ghee i mleka w stosach są również wymienione na krajowym portalu zdrowia rządu Indii (17). Na tej podstawie kurkuma i ghee mogą zmniejszyć dyskomfort hemoroidów.

Kontynuuj w artykule

Teraz wiesz, na co należy zwrócić uwagę podczas leczenia hemoroidów kurkumą.

Środki ostrożności związane ze stosowaniem kurkumy w celu przezwyciężenia hemoroidów

Musiałeś zrozumieć, jak stosować kurkumę na hemoroidy. Spójrz na niektóre środki ostrożności.

 • Zawsze używaj prawdziwej i sfałszowanej kurkumy.
 • Podczas jedzenia kurkumy zwróć szczególną uwagę na jej ilość.
 • Kurkuma i mleko miesza się i pije, a następnie dodaje kurkumę do mleka i gotuje przez chwilę, aby przygotować mleko z kurkumy.
 • Podczas leczenia hemoroidów kurkumą Aloe Vera dodaj tylko przezroczysty żel Aloe Vera do kurkumy. Żółty płyn wydobywający się z aloesu, czyli lateksu
 • Nie wtrącaj się w to. Jest uważany za trujący.
 • Jeśli nakładasz kurkumę na dotknięty obszar, trzymaj bawełnę na wierzchu. Aby nie.Cała tkanina na NE może żółknąć.
 • Zawsze nakładaj kurkumę na zewnętrzną część odbytu. Kurkuma nie jest zalecana w przypadku hemoroidów wewnętrznych.

Choroba taka jak hemoroidy powinna być zawsze traktowana poważnie i natychmiast udać się do lekarza w celu leczenia. Istnieje wiele fizycznych przyczyn hemoroidów, więc nie trzeba się tego wstydzić. Wiele osób cierpi również na hemoroidy tylko z powodu zbyt długiego siedzenia (1). Po prostu potraktuj to ostrożnie, pomijając wahania. Kurkuma może być również stosowana do przezwyciężenia hemoroidów. Kurkuma na hemoroidy może okazać się dobrym domowym lekarstwem. Po prostu nie popełniaj błędu, uważając to za lek na hemoroidy.

Najczęściej zadawane pytania

Czy kurkuma jest pomocna w hemoroidach u dzieci?

Tak, dzieci mogą otrzymać kurkumę, nawet jeśli mają stosy. Kurkuma jest uważana za bezpieczną dla dzieci (18).

Ile czasu zajmuje leczenie hemoroidów kurkumą?

Trudno dokładnie określić, ile czasu zajmuje leczenie hemoroidów kurkumą. Jeśli stan hemoroidów pojawił się niedawno, kurkuma zacznie łagodzić objawy związane z hemoroidami w ciągu jednego do dwóch tygodni. Jednak przedstawimy również wnioski dotyczące leczenia hemoroidów kurkumą w domu, a także skonsultujemy się z lekarzem.

Czy kobiety w ciąży mogą stosować kurkumę na hemoroidy?

Tak, spożywanie kurkumy podczas ciąży jest uważane za bezpieczne (19). W takim przypadku kobiety w ciąży mogą go zjeśćMoże leczyć Muł. Kurkuma może być również stosowana w leczeniu dotkniętego obszaru z hemoroidami zewnętrznymi. Kurkuma nie jest nakładana do odbytu, dlatego uważa się, że kurkuma nie wpływa na ciążę.

Czy kurkuma może wyleczyć stosy?

Tak, jeśli stosy nie są zbyt ciężkie, kurkuma może pomóc w zapobieganiu postępowi tego stanu. Pamiętaj tylko, że posiadanie stosów nie powinno zależeć tylko od kurkumy. Nawet jeśli leczysz hemoroidy kurkumą w domu, powinieneś udać się do lekarza w celu odpowiedniego leczenia.

Czy kurkuma może być panaceum na hemoroidy?

Nie, kurkuma może nie być panaceum na hemoroidy. Rzeczywiście, panaceum nazywa go tym, który nigdy nie chybił. Ale to, czy kurkuma może być panaceum na hemoroidy, czy nie, zależy od stanu samych hemoroidów. Z tego powodu zawsze zaleca się wizytę u lekarza, gdy tylko pojawią się hemoroidy.

Czy otrzymasz dokładne informacje na temat leczenia hemoroidów kurkumą w języku hindi?

Tak, lekarstwo na hemoroidy z kurkumą można znaleźć w Google w języku hindi. Aby to zrobić, możesz zaufać czegoś takiego jak stylowa fraza. Dostarcza informacji związanych z chorobą na podstawie badań naukowych.

Linki (Źródła)

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązany

Następne dwie zakładki modyfikują zawartość poniżej.

Świeże artykuły

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts